تامین غذای رستوران

تامین غذای رستوران

تامین غذای رستوران معتبری همچون فلوت با ارائه  این خدمات کمک شایانی به اداره بهتر رستورا نها می نملیند.  رستوران داری  یکی از سخت ترین و پیچیده ترین مشاغل در دنیا می باشد.  ما هرساله شاهد حضور رستوران هایی در مناطق مختلف شهر هستیم که ممکن است در سالهای دیگر شاهد حضور انها نباشیم. بر طبق گزارشات  شانس شکست شغلی در حرفه رستوران داری بالا می باشد و اگر فردی که قدم در این مسیر می نهد با برنامه ریزی و حساب و کتاب دقیق شروع ننماید با مشکلات عدیده ای رو برو خواهد شد.  از این جهت به جد پیشنهاد میشود رستوران داران اصول اساسی ای که هر رستوراندار موفقی باید به آن پایبند باشد را جزو برنامه های اصلی مدیریتی خود قرار دهند.

علوم مرتبط و تجربیات در گذر زمان  راهکارهای مناسبی را در خدمت رستوران داران و کسانی که می خواهند جهت گرفتن نمایندگی رستوران  اقدام کنند پیرو تضمین موفقیت کارهایشان ارائه داده اند.  یک رستوران دار موفق باید هم به عوامل پشت صحنه توجه داشته و هم تلاش نماید فضایی که مشتری با ان روبروست از درجه مقبولیت بالایی برخوردار باشد.  از انجاییکه هدف نهایی در رستوران رضایت مشتری می باشد از این جهت تمام فعالیتهای مدیریت و کارکنان  باید برای رسیدن به این هدف باشد. رضایت مشتری با افزایش فروش و سود همراه می باشد که این ضامن بقای رستوران می باشد.  سود بیشتر رستوران در فروش بیشتر می باشد. افزایش فروش و تامین غذای رستوران و خرید عمده غذای خانگی در گرو وفاداری مشتریان گذشته و جذب مشتریان جدید می باشد.

یکی از مواردی که حس وفاداری مشتری را  در هنگام راه اندازی رستوران برانگیخته و آنها را ترغیب به مراجعه مجدد می نماید این است که فرد احساس کند مورد احترام مجموعه رستوران می باشد. در بسیاری از موارد ما دیده ایم که انتظار بیش از حد برای صرف غذا با واکنش منفی مشتریان همراه می باشد. حتی آشپزهای مجرب که خود سالها در بطن امور بوده اند اعلام می کنند وقتی خودشان در رستوران دیگری مجبور به تحمل زمان انتظار غیر معمولی بوده اند احساس نارضایتی داشته اند. از این جهت رستوران داران باید تمام تلاش خود را برای پاسخگویی سریع و مناسب به کار گیرند.

 

پیشنهادات موثر برای مدیران رستوران جهت افزودن غذای خانگی به منوی رستوران

یکی از روشهایی که برای افزایش فروش، کاهش هزینه ها و  امکان افزایش خدمت دهی به مشتریان بیشتر به رستوران داران توصیه میشودبرای تامین غذای رستوران از غذاهای اماده تهیه شده از بیرون می باشد.  صنایع غذایی عمده فروشی که تهیه غذا را بر عهده گرفته و ان را با قیمت مناسب و کیفیت یکسان در اختیار رستوران  ها قرار می دهند.

تامین غذای رستوران همانند فعالیتی که  صنایع غذایی فلوت مشغول به آن می باشد. این شرکت غذاها را در حجم انبوه در اختیار رستوران داران قرار داده و بدین صورت بخش عظیمی از نگرانیهای این افراد در زمینه خدمت رسانی سریع به مشتری رفع میگردد.

رستورانها با تهیه بخشی از غذاهای خود از بیرون به مزایای قابل توجهی دست می یابند. از این رو به شدت توصیه میشود توجه و تصمیم گیری در مورد آن را هر چه سریعتر در دستور کارشان قرار دهند.

تهیه مواد اولیه غذایی یکی از دغدغه های رستوران داران می باشد که در صورت تهیه غذا از بیرون، رستوران بخشی از مسئولیت تهیه این مواد را به دیگران واگذار میکند. با تهیه غذا از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مانند شرکت فلوت در عمل رستوران دیگر مجبور به تهیه مواد اولیه در حجم بالایی نمی باشد. از انجا که قیمت ها در صنف رستوران داری لحظه ای تغییر می نمایند ولی رستوران داران به صورت دوره ای و بعد از کارشناسی های لازم قادر به تغییر قیمت غذایی می باشند اهمیت قیمت مواد اولیه در این صنف بیش ازپیش اشکار می شود. به ویژه هنگامیکه با تورم غیر متعارفی در قیمتها روبرو هستیم . در نتیجه استفاده از غذاهای تهیه شده از شرکتهایی نظیر فلوت که با کاهش دغدغه صاحبان رستوران همراه می باشد فرایند مورد پذیرش از سمت مدیران موفق رستورانها می باشد.

مزایای تامین غذای رستوران و خرید غذای آماده

امکان ارائه خدمات بیشتر و سریعتر به ویژه در مورد غذاهای بیرون بر

در کنار مزایایی همچون عدم درگیری با آشپزان و سرعت در خدمت رسانی به مشتریان،افزایش سبد کالا، ایجاد حاشیه سود منطقی، بدون دردسر، بدون سرمایه گذاری و بدون نیاز به تجهیزات خاص همراه با افزایش سود، فروش و درآمد. غذای روزانه تازه (روز به روز) و عدم نیاز به تولید مواد غذایی، با تهیه غذاهای آماده برای شرکت ها توسط رستورانها  قدرت ارائه غذای بیرون بر انها افزایش می یابد. امروزه بیشتر مردم وقت کافی برای تهیه غذای گرم در اشپزخانه خود را ندارند و از طرفی استفاده از غذاهای سرد و فست فودی با ذائقه بسیاری سازگار نمی باشد. انها به دنبال تهیه غذاهای گرم از رستورانها می باشند. در اینصورت ارائه به موقع غذا به این دست از مشتریان می تواند سود قابل توجهی را نصیب رستورانها نماید. هم چنین مواقعی نیز پیش می اید که ظرفیت رستوران تکمیل گشته و رستوران شرایط پذیرایی از مشتریان را در محیط داخلی رستوران ندارد. در چنین مواقعی حفظ مشتریانی که خواهان غذاهای بیرون بر می باشند پتانسیل خوبی برای افزایش سود اوری رستوران می باشد. همه اینها توجیه کننده استفاده از غذاهای اماده خانگی از بیرون توسط رستورانها می باشند که بتوانند هر چه بیشتر در کسب رضایت مشتری موفق عمل نمایند.

امکان شانس تهیه غذاهای با کیفیت برای ارگانها و سازمانهای مختلف در کوتاهترین زمان

رستورانهای بسیاری وجود دارند که طرف قرارداد شرکتها و سازمانها برای تامین غذای پرسنلشان می باشند. واضح است که تهیه غذایی با کیفیت قابل قبول و در اسرع وقت زمینه ساز همکاری بیشتر طرفین خواهند شد. حسن شهرت در این زمینه نیز باعث گرایش سازمانهای متعدد دیگر به استفاده از خدمات رستوران مورد نظر میگردد. واضح هست که تهیه حجم بالایی از غذاها در یک زمان مشخص شده اگر هم همراه با نقص نباشد بار سنگین مدیریتی و پرسنلی را به همراه خواهد داشت. از اینرو در این مقوله نیز استفاده از غذاهای اماده شده توسط شرکتهایی مانند فلوت که به طور عمده غداهای باکیفیت را در اختیار رستورانها قرار می دهند با کاهش فشارهای مدیریتی، رستورانها را در حفظ رضایت مشتریان اینچنینی یاری می رسانند. در کنار اینکه کیفیت غذا و حاشیه سود رستورانها در این شرایط نیز کاملا تضمین شده می باشد.

امروزه استفاده از غذاهایی که به صورت عمده توسط صنایع غذایی  معتبری برای رفاه حال رستوران داران ارائه میشود میتواند نقش بسیار موثری در مدیریت موفق رستورانها را رقم بزند. رستورانها نه تنها میتوانند  زحمت تهیه مواد اولیه و مواد مورد نیازی که بعضا روزانه برای تهیه غذاها لازم است تدارک دیده شود را بر دوش شرکت دیگری بیندازند، با تحویل غذای اماده از این شرکت ها و فروش انها با یک حاشیه سود مطمئن به مشتری میتوانند با فراغ بال بیشتری به امور دیگر بپردازند. دستیابی به حسن شهرت که از ارائه سر وقت خدمات حاصل میشود نیز از دیگر مزایای تهیه غذای اماده توسط رستورانها می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *