راه اندازی رستوران-۰۲۱۲۶۸۵۰۳۹۱

راه اندازی رستوران

چگونه یک رستوران خوب راه اندازی کنیم؟

راه اندازی رستوران یکی از حساس ترین و سخت ترین مشاغل به حساب می آید کما اینکه ممکن است از دیدگاه بسیاری از افراد که نسبت به این شغل اطلاعاتی ندارند کار راحتی تلقی گردد اما به واقع جزئیات بسیاری را شامل میشود و در بازار رقابت امروز که هر روزه شاهد افتتاح ده ها رستوران در سطح کشور هستیم ، رعایت این نکات و جزئیات بسیار حائز اهمیت بوده و درواقع یک برگ برنده محسوب میشود ، اما در عین این دشواری ها و چالش ها پس از راه اندازی رستوران و بعداز اینکه این قطار بر ریل خود سوار شد سختیهای آن با رعایت چک لیستهای روزانه مدیریتی و اجرایی و برنامه ریزی دقیق بسیار تسهیل شده و بر شیرینی ها و جاذبه های بسیار آن در کنار سودآوری آن افزوده میشود و در عین اینکه باید متذکر شوم که این شغل یکی از پررونق ترین و پرسودترین مشاغل نیز محسوب میشود و همین سودآوری باعث گرفتن نمایندگی رستوران  از سرمایه گذاران در این حوزه گردیده است.

راه اندازی رستوران و انتخاب مکان رستوران

مکان مناسب یکی از مهم ترین فاکتور های یک رستوران موفق است. مکان رستوران به حدی مهم است که موفقیت یا شکست رستوران به آن بستگی دارد. باید ببینید که رستوران در مناطق پر تردد قرار دارد ؟ جای پارک دارد ؟ آیا در آن مکان ده تا رستوران دیگر زده شده و جمع شده ؟ اگر با آگاهی پیش بروید و به قول معروف بی گدار به آب نزنید یکی از اساسی ترین گام ها را برای راه اندازی رستوران موفق برداشته اید. بسیار مشاهده شده که افرادی با سرمایه های زیاد به علت انتخاب محل نامناسب برای رستوران، مجبور به تعدیل نیرو و یا تعطیل کردن رستوران خود شده اند.

اگر محل رستوران متعلق به خودتان نیست و قصد اجاره کردن یا خرید آن را دارید، قبل از بستن قرارداد حتما چند بار از محل مورد نظر بازدید کنید و پس از کسب اطمینان از مناسب بودن آن برای راه اندازی رستوران مورد نظرتان، اقدام به عقد قرارداد کنید.

اهمیت انتخاب نوع رستوران و نام آن در راه اندازی رستوران

قبل از راه اندازی رستوران  باید مشخص کنید که چه نوع غذاهایی می خواهید طبخ و عرضه کنید مثلا آیا قصد فروش غذاهای خانگی، خارجی و… را دارید یا خیر؟ تامین غذای رستوران شما چگونه است؟ آیا خرید عمده غذای خانگی دارید یا خیر ؟پاسخ شما به این سوال تاثیر زیادی در طراحی مسیری که پیش رو دارید، دارد. برای این انتخاب هم نیاز به آگاهی و مطالعه زیادی درباره شرایط فرهنگی، اقتصادی و… محلی که می خواهید در آن رستوران را تاسیس کنید، دارد.

پس از انتخاب نوع رستوران باید نام مناسبی را برای رستوران مشخص کنید. یکی از جذاب ترین قسمت های راه اندازی رستوران انتخاب نامی است که یک معنایی داشته باشد. نام رستوران منعکس کننده تم و موقعیت رستوران است ‌.

نامی که انتخاب می کنید تاثیر زیادی بر موفقیت و یا عدم موفقیت رستوران شما می گذارد. اگر نام جذاب و مناسبی انتخاب کنید شانس رستوران خود را برای جلب مشتریان افزایش می دهید.

طراحی دکوراسیون و تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز

دیزاین رستوران در جلب مشتری اهمیت به سزایی دارد. فراهم کردن فضایی آرام و دلنشین برای مشتریان موجب می شود که آن ها طرفداران ثابت رستوران شما شوند. البته فراهم کردن چنین فضایی نیازمند طراحی حرفه ای و لوازم مرتبط را دارد اما آن چه بیش از تهیه وسایل گران قیمت و پر زرق و برق اهمیت دارد، طراحی ساده و جذاب است.

علاوه بر این موارد برای پخت غذا و نگهداری و توزیع آن نیاز به وسایل و ظروف زیادی است که در اینجا نیز کیفیت و جنس وسایل ارتباط زیادی با افزایش کیفیت غذا و در نهایت افزایش مشتریان رستوران شما دارد.

برنامه ریزی و تهیه منوی مناسب

برای اینکه بتوانید مدیریت بودجه ای برای راه اندازی رستوران داشته باشید ،باید ابتدا نقشه کسب و کار خود را طراحی کنید تا بتوانید با توجه به بودجه هزینه راه اندازی رستوران را برآورد کنید.

بدون برنامه ریزی هیچ کسب و کاری نمی تواند سر پا بگیرد خصوصا رستوران داری که مستلزم برنامه ریزی دقیق و محاسبات زیادی است. پس از آنکه برای هر بخش از رستوران برنامه ریزی دقیقی انجام دادید، نوبت به نوشتن یک منوی خوب متناسب با نوع  رستورانتان است‌. یک منوی خوب رستوران باید راحت خوانده بشود .

اینکه منوی رستوران شامل چه غذاهایی باشد و شما تا چه میزان در تهیه آن ها توانا هستید بسیار مهم است. شما باید قادر باشید تمام غذاهایی که در منو می نویسید را با کیفیت قابل قبولی عرضه کنید در غیر این صورت مشتریان خود را از دست خواهید داد.

تامین بودجه و اخذ مجوزهای لازم

این مرحله راه اندازی رستوران ، مرحله ای است که بیشتر افراد از راه اندازی رستوران منصرف می شوند. بودجه را می توانید از موسسات مالی، وام ، سرمایه گذاری سرمایه داران و… تامین کنید. در این مرحله بسیار دقت کنید که چه کسانی را برای سرمایه گذاری در رستورانتان می پذیرید .

اخذ بیشتر مجوزها برای راه اندازی رستوران هفته ها یا حتی ماه ها زمان می برد. پس به محض اینکه متوجه شدید بودجه لازم را دارید ، باید شروع به پرکردن کاغذهای اخذ مجوز از اتحادیه مربوطه کنید.

استخدام کارکنان رستوران

هر چه به روزهای افتتاح رستوران نزدیک می شوید، باید بیشتردر فکر استخدام آشپزان و گارسن‌ها باشید. باید بهترین فرد را برای هر پستی انتخاب کنید. انتخاب کارکنانی که در پخت غذا نقش دارند به علت ارتباط مستقیم کار آن ها با کیفیت غذا اهمیت دارد و سایر کارکنان نیز به علت ارتباط با مشتری نقش تعیین کننده ای در جذب و حفظ مشتری و یا عدم آن دارند و به همین دلیل باید در انتخاب آن ها بسیار دقت کرد.

تبلیغات رستوران

اهمیت تبلیغات بر هیچ کس پوشیده نیست خصوصا برای کسب و کارهای نوپا که برای جذب مشتری اولیه نیاز به تبلیغات گسترده تری دارند    . امروزه تبلیغات به شکل های گسترده ای انجام می شود  مانند توزیع تراکت ، نصب بیلبورد، رسانه های جمعی و… اما یکی از کارآمد ترین و پربازده ترین آن ها تبلیغات در بستر وب است . ساخت سایت، اپلیکیشن و… از اقدامات بعضی از رستوران داران در این راستا است.

اطلاعات بیشتر در خصوص رستوان در ویکی پدیا

امتیازدهی
۵

امتیاز کاربران

لطفا در صورت مفید بودن این مقاله به ما امتیاز دهید

Sending
User Review
۵ (۲ votes)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *