سرمایه گذاری در رستوران

سرمایه گذاری در رستوران و صنایع غذایی فلوت با اتکا به تجربه خود در رستورانداری و همچنین با توجه به ظرفیت بالای تولید ۳۰۰۰۰ پرس انواع غذاها در کارخانه تولیدی به تامین غذای رستوران و شیوه های حمل و نگهداری غذا توانسته افرادی که علاقمند به سرمایه گذاری در رستوران هستند را یاری کند تا براحتی بتوانند بر خیلی از عوامل موثر در موفقیت و راه اندازی رستوران فائق آیند و در مسیر موفقیت گام بردارند .

میزان و سرعت شکست در رستوران داری برای ترساندن هر کارآفرین تازه ای جهت ورود به این صنعت می تواند کافی باشد.
حتی برخی تخمین ها نشان می دهند از هر ۱۰ رستوران،  ۹تای آن ها در اولین سال با شکست مواجه می شوند.
اگر در نظر دارید تا با  گرفتن نمایندگی رستوران وارد کسب و کار رستوران داری شوید و سرمایه گذاری در رستوران داشته باشید ، باید توجه کنید که طول عمر این شغل به هیچ وجه تضمین شده نیست؛ حتی اگر شما سرمایه ای خوب و کافی برای شروع به کار رستوران داری داشته باشید. با این حال می توانید با برداشتن گام های محکم تری، موفقیت خود را تضمین کنید.

مجموعه رستوران فلوت، غذای خانگی مورد نیاز رستوران ها را بصورت کامل با بهترین کیفیت و قیمت و حاشیه سود تامین می نماید و می تواند خرید عمده غذای خانگی را پشتیبانی کند که باعث می شود حداقل ۵۰ درصد از مشکلات سرمایه گذاری در رستوران و گرفتن نمایندگی رستوران که باعث عدم تمرکز  مدیران می شود برداشته شود تا انها بتوانند هرچه بهتر در راستای موفقت مجموعه رستوران فلوت  گام بردارند .

برخی از مزایایی سرمایه گذاری در رستوران

۱) تهیه و تولید وطراحی منو غذایی ( ایجاد یک منوی غذایی تاثیر گذار و متنوع مطابق با ذائقه مشتریان )
۲) عدم نیاز به تولید مواد غذایی و منو رستوران که نیاز به اموزش و صرف هزینه و زمان قابل توجه دارد
۳) قیمت گذاری و قیمت‌های متناسب با حجم غذا و قدرت خرید عامه مردم
۴) عدم نیاز به تهیه مواد اولیه لازم در بازار پر نوسان و گرفتن تمرکز از مدیران رستوران
۵) سرعت در خدمات رسانی و کیفیت مناسب سرویس دهی ( با توجه به آماده بودن غذا مانند رستوران فلوت که روزانه بالای ۲۰۰۰ پرس غذا بفروش می رساند زمان انتظار مشتری برای دریافت غذا در اوج شلوغی هم حتی به کمتر از ۱ دقیقه می رسد ) ارائه سریع خدمات یکی از چیز‌هایی که می‌تواند موفقیت بیشتری را برای یک رستوران به ارمغان بیاورد. افرادی که به رستوران می‌روند معمولا افرادی هستند که وقت زیادی برای صرف غذا و آماده‌سازی آن ندارند
۶) اطمینان از کیفیت بالای غذاهای تولیدی با توجه به ازمایشگاه مخصوص در کارخانه تولیدی جهت کنترل کیفیت روزانه غذا در واقع اگر کیفیت غذا و خدمات پایین باشد، تمامی روشهای بازاریابی دنیا هم نخواهد توانست مشتریان همیشگی ایجاد کنند.
۷) اطمینان از ارائه محصولات پرطرفدار، سالم و باکیفیت . با توجه به استقبال مشتریان و مردم از رستوران های فلوت
۸) عدم درگیری با آشپز جهت تهیه غذا و عدم گرفتن تمرکز از سرمایه گذاران رستورانی
۹) تولید و تهیه و طبخ غذا با کیفیت یکسان و سریع . کیفیت یکسان و برابر هر روزه غذا در صنعت رستوران داری بسیار مهم است که صنایع غذای فلوت با توجه به تجهیزات و ازمایشگاهایی که دارد براحتی توانسته به این دستاورد برسد
۱۰) استفاده از تجربه صنایع غذای فلوت . ورود به حرفه رستوران داری نسبتا ساده است.یک قرارداد اجاره تنظیم میکنید، مقداری مواد غذایی میخرید و تعدادی کارمند استخدام میکنبد. آنچه بعد از این پیش می آید متضمن موفقیت یا شکست این کار است. آنچه نمیدانید میتواند برایتان بسیار مشکل آفرین باشد.اگر در این کار تجربه ندارید باید انرا زیر نظر متخصصان مورد اطمینان بدست بیارید عدم تجربه در راه رستوران داری ممکن است باعث شکست مجموعه و رستوران شود و فاکتور تجربه در راه موفقیت نقش مهمی را ایفا می کند در همین زمینه صنایع غذایی فلوت با سابقه بالای ۱۵ سال رستوران داری چندین شعبه و همچنین داشتن کارخانه تولیدی غذا می تواند نقطه اتکا مهمی برای سرمایه گذارانی که می خواهند وارد مسیر رستورانداری شوند ، باشد
۱۱) تهیه لیست تجهیزات مورد استفاده و برند آنها که بازه بسیار گسترده ای در خرید تجهیزات ایجاد می نماید و چیدمان مجموعه و تجهیزات و همچنین ارائه توصیه هایی خلاقانه برای ساخت کانتر و میز سفارشات که در راه اندازی رستوران بسیار حائز اهمیت است نیز نیاز به تجربه و اطلاعات از سلیقه مشتری دارد که رستوران فلوت دراین زمینه می تواند با مشاوره و راهنمایی بهترین امر را پیش روی شما قرار دهد. در واقع مناسبترین تجهیزات با توجه به منوی طراحی شده خریداری می شود و با آموزش درست پرسنل به بهره برداری می رسد.
۱۲) آموزش پخت و آماده سازی غذاهای ارایه شده در منوی رستوران
۱۳) قرار دادن نیروهای زبده مجموعه فلوت بصورت کوتاه مدت در اختیار رستوران های جدید جهت پابرجاشدن رستوران
۱۴) آموزش کارکردن با تجهیزات رستوران
۱۵) آموزش نگهداری مواد اولیه
۱۶) آموزش نحوه کنترل کیفیت و ارتقا سطح کیفی غذا
۱۷) پشتیبانی هر روزه و قوی از مجموعه ها در زمینه سفارشات و مشاوره ها