گرفتن نمایندگی رستوران

گرفتن نمایندگی رستوران

گرفتن نمایندگی رستوران  در جهت تامین غذای رستوران از طرف رستورانهای زنجیره ای، فست فودها و کافی شاپ هایی با برندهای شناخته شده و معروف فرانچایز نامیده میشود. به شرکتی که این نمایندگی را اعطا می کند فرانچایزور و شخص حقیقی یا حقوقی گیرنده نمایندگی فرانچایزی گفته میشود.  فرانجایز استفاده از دارایی فکری یک برند معروف برای استفاده از مزایای  شهرت آن می باشد. انتخاب یک برند مناسب که وجهه قابل قبولی در سطح جامعه دارد باعث میشود فرانچایز گیرنده با خیال اسوده تری به دنبال کسب سود باشد و مشتریان به دنبال خرید عمده غذای خانگی باشند.

این نمایندگی میتواند از حسن شهرت شرکت اصلی استفاده نموده و با پرداخت هزینه های تبلیغات کمتر سود بیشتری به دست بیاورد. فرانچایزی به پشتوانه نام برند اصلی میتواند از وجود بازار برای محصولات خود اطمینان حاصل کرده و و ریسک سرمایه گذاری در این شرایط کاهش می یابد. این فرایند که بیشتر یک روش توزیع محصول و توسعه کسب و کار وخرید عمده غذای خانگی می باشد روشی شناخته شده در کشورهای توسعه یافته می باشد. اما به نظر می رسد در ایران پتانسیل فرانچایز جهت اشتغالزایی و به کار گیری سرمایه های کوچک که راه را برای توسعه اقتصادی هموار می سازد مورد کم لطفی قرار گرفته است.

در صورتی که گرفتن نمایندگی رستوران با توجه به مزایایی که برای دو طرف نمایندگی به همراه دارد باید مورد توجه جدی قرار گیرد. فرانچایز برای کسانی که سرمایه متوسطی داشته و مایلند با پذیرش ریسک کمتر سود متوسطی را به دست آورند همچنین به کسانی که سرمایه ای را در اختیار داشته ولی بر سر دوراهی انتخاب فعالیت مناسبی جهت سرمایه گذاری قرار گرفته اند توصیه میشود.

انها میتوانند زیر سایه برندهای معروف، با اطمینان از وجود بازارهای فروش قدم در راه کسب و کار گذارند. از انجاییکه ارائه کننده فرانچایز مواردی از قبیل تهیه ملزومات ، اموزش کارکنان و در کل پشتیبانی فکری و مشاوره ای از نمایندگی را بر عهده دارد، این باعث میشود فرانچایزی با سهولت بیشتری اقدام به راه اندازی کسب و کار نماید. به عنوان مثال مجموعه رستورانهای غذایی فلوت علاوه بر اموزش کارکنان، مشاوره، کمک به اماده سازی فضای فیزیکی و تامین ملزومات مصرفی از شرکت های طرف قرارداد خود را جهت اماده سازی  و راه اندازی نمایندگیها جزو تعهدات خود قرار داده است.

فرایند فرانچایز یک بازی برد- برد می باشد که هم شرکت مادر و هم گیرنده نمایندگی سود خواهند برد. از طرف فرانچایز گیرنده این کسب و کار دارای مزایایی قابل توجهی می باشد که اخیرا نیز گرایش به ان به ویژه در کشورهای در حال توسعه اهمیت ان را بیش از پیش روشن می سازد.

 مزایای گرفتن نمایندگی رستوران

با اینکه کسانی که به صورت انفرادی اقدام به راه اندازی رستوران می نمایند، خود تصمیم گیرنده سازمان و فرایندهای مالی  خود می باشند و قدرت عمل را در دست دارند  اما احتمال اینکه مسیر اشتباهی را انتخاب نموده باشند وجود دارد. از طرفی هزینه هایی که کسب و کارهای انفرادی متحمل میشوند بسیار بالاتر می باشد. از اینرو کنار هم قرار دادن مزایا و معایب فرانچایز راهنمای مناسبی برای تصمیم گیری جهت راه اندازی یک کسب و کار کم ریسک می باشد. در زیر مواردی که با عنوان مزایای استفاده از فرانچایز برای فرانچایز گیرنده شناخته شده هستند عنوان شده است.

حمایت کامل مدیریت از نمایندگی های رستوران فلوت

در مقوله گرفتن نمایندگی رستوران با اینکه فرانچایز گیرنده باید تماما خط مشی های ارائه شده از طرف شرکت مادر را رعایت نماید اما با توجه به اینکه این اصول و پایه های مدیریت از قبل توسط شرکت برند آزمون و خطا شده و به اثبات رسیده است از این جهت فرانچایز گیرنده با یک حالت اطمینان روبرو می باشد و ریسک عملیات اتی کاهش می یابد. در واقع این شرکت ها با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به کسب و کارهای انفرادی گام های اولیه را برمی دارند.

هزینه های گرفتن نمایندگی رستوران

فرانچایز گیرنده باید مبلغی را به عنوان حق الامتیاز و درصدی را نیز برای امور جاری به شرکت مادر بپردازد. اما این مبلغ بسیار کمتر از مقداری می باشد که فرد حقیقی یا حقوقی برای راه اندازی یک کسب و کار به صورت انفرادی باید تقبل نماید. از این جهت عمل فرانچایز کاهش دهنده هزینه های شرکت های کوچکی می باشند که به عنوان نمایندگی وارد باز کسب و کار میشوند. این شرکت ها میتوانند  هزینه های صرفه جویی شده را جهت راه اندازی کسب و کارهای دیگر یا جهت بهبود شرایط کسب و کار موجود منظور نمایند.

نوع برند انتخابی

شما با انتخاب یک برند معتبر می توانید از حسن شهرت ان بهره مند گردید. اعتماد مشتریان به برند های معروف بیشتر می باشد و این می تواند متضمن بازار فروش شما باشد و قدرت رقابت شما را دربین دیگر رقیبان افزایش دهد.  شرکت مادر در شرایط سخت به کمک شما خواهد امد هم چنین شرکت های مادر با توجه به قدرت و توان خود اقدام به برگزاری دوره های اموزشی در زمینه های مشتری مداری یا دوره های پیچیده کسب و کار می نمایند. از این جهت انتخاب یک برند معتبر شانس حمایت از فرانچایز گیرنده را افزایش می دهد.

موضوعات مرتبط با ریسک سرمایه گذاری

شرکت های برند با توجه به اینکه به وجه قابل قبولی دست یافته و قبلا راههای مختلف را ازموده و به یک سیستم اثبات شده تبدیل شده اند از این جهت شرکت های فرانچایز گیرنده با دریافت نمایندگی و به عنوان زیرشاخه ای از زنجیره مادر میتوانند با خیالی اسوده نسبت به مواردی همچون وجود بازار و برگشت سرمایه مطمئن بوده و کسب و کاری سودآور راه اندازی نمایند. به دلیل همین ریسک کمتر شکست برای فرانچایز گیرنده ها احتمال اینکه تامین کنندگان سرمایه اعتماد بیشتری به انها داشته و وام های بزرگتر به سهولت در اختیارشان قرار گیرد بالاتر می رود.

در مجموع میتوان گفت شرکت های فرانچایز گیرنده در زیر سایه شرکت های مادر با توجه به مواجه شدن با ریسک کمتر و تضمین بازار فروش، تحمل هزینه های کمتر و برخورداری از مشاوره یک منبع معتبر در زمان نیاز گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری افرادی ریسک گریز می باشند که به دنبال سوداوری تضمین شده ای می باشند.  و از اینرو توصیه میشود با توجه به نقش ان در توسعه اقتصادی کشورها مورد توجه بخش دولتی، خصوصی و دانشگاهی قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *